Поет, прозаїк, есеїст, автор літературних мініатюр, його творчість адресована інтелектуальній еліті. Успішно працюючи у різних жанрах, віддає перевагу поезії — феноменальному виду мистецтва слова з воістину безмежними можливостями. У віршованих творах переплелися відлуння Срібного віку, традиції класичної поезії та яскраво виражена модерністська спрямованість. При цьому поетична думка одягнена в самобутню форму, що не має літературних аналогів.
Олександра Коротка називають поетом-філософом епохи постмодернізму, представником авангардної поезії нового часу. У його творчості незмінно присутні екзистенціалізм, містика, сюрреалізм. Поетичний творчий діапазон Коротка великий: від віршів у один рядок — до концептуальних творів епічного жанру: поем та великих віршованих циклів.
Олександр Коротко — автор близько сорока книг віршів і прози; його твори увійшли до складу антологій, альманахів, журналів; він широко представлений на порталах та сайтах у різних країнах. Багато творів переведено івритом, українською, англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською, польською, грецькою, хорватською, азербайджанською, китайською, японською, корейською мовами. Член Спілки письменників Ізраїлю. Член бельгійського ПЕН-клубу. Почесний член британського ПЕН-клубу English PEN. Академік Європейської академії наук, мистецтва та літератури в Парижі. Лауреат літературної премії Академії імені Міхая Емінеску (Румунія, 2017), лауреат Великої літературної премії The Love of Freedom (Париж, 2017), лауреат Літературної премії ім. Максиміліана Кирієнка-Волошина (Київ, 2018). Лауреат літературної премії Premio Milano International, «Special Prize for Creativity»( Мілан, 2021).
Є така філософська категорія – людина світу. Це об’ємне поняття включає в себе відданість гуманістичним принципам, широту поглядів, толерантність, розуміння інших культур, віросповідань, традицій. Усе перераховане вповні відноситься до яскравої нестандартної особистості — сучасного українського письменника Олександра Коротка. Його метафорична мова проста і в той же час відзначена емоційним багатством, витонченою чуттєвістю та глибиною думки.
Поет надзвичайно вимогливо ставиться до себе. Чудово розуміючи, що спокій — це форма пасивної деградації, він завжди у пошуку, завжди в дорозі. Розвиваючи у собі духовні якості, поет прагне загостреного сприйняття світу, постійної присутності почуття новизни — у нього яскраво виражений інстинкт духовного самозбереження.
Твори Коротка, особливо його поезія, зрозумілі у будь-якій точці земної кулі: країнах Сходу, Центральної Європи, Північної та Південної Америки, оскільки він пише про душу людини, її внутрішній світ. Його поетичні послання залишають духовний слід у душі та серці людини. Автор виразно розуміє, що матеріальний світ — це те, що кожен бачить на власні очі, але головний інструмент поета — духовний зір, що дає змогу бачити те, що багатьом у повсякденному житті для споглядання недоступне. І все побачене автором і втілене ним у слові надає читачеві духовних сил.