У кожного цей особливе місто – своє. Париж туристичний, історичний, літературний, законодавець моди. Париж – «серце Франції», аристократ і клошар одночасно. Для Олександра Коротко Париж насамперед місто художників, музеїв, галерей, вернісажів, а ключове слово – імпресіонізм, що відноситься не тільки до живопису, а й до самого поета. Його твори написані в тій самій манері, що і полотна Моне, Дега, Ренуара …
«Импрессионисты, кругом одни импрессионисты!
Франция обезумела, художники слетались в Париж,
как мотыльки на свет…» –
це рядки вірша Коротко «Гоген».
У 2011 році написана поема «Париж», написана опуклими, об’ємними мазками, з несподіваними метафорами, величезної палітрою вражень і емоцій, що відбилися на папері і епічними рядками, і тонкою лірикою. Ось одна з глав:
Мы сводим счёты с голосом, с любовью, и волосы твои,
как листья на ветру, каштановые, страстные, взлетают.
Так осень золотая поутру, в часы атласные забвения
природы, рисует миг отдохновения души, в руках её
уставших немного грустные, но всё-таки цветные,
голубоглазые, карандаши.
Нестандартно, талановито та пророче. У 2017 році в Паризькому видавництві «L’Harmattan» вийшла книга «La grenouille rouge» в перекладах на французьку мову Ніколь Лоран-Катріс і Дмитра Чистяка. У тому ж році Олександр Коротко став академіком «Європейської академії наук, мистецтва і літератури» і лауреатом Великої літературної премії «The Love of Freedom», – і все це відбулося в Парижі.
На головній сторінці публікуються ще два розділи з однойменної поеми, а перші шість глав можна прочитати, пройшовши за посиланням:
https://korotko-poetry.com/poemi