Новини

В американському виданні The International Journal of Literary Humanities вийшла стаття присвячена збірці Коротка «Війна»(War Poems)
11 Серпня 2023

International Journal of Literary Humanities” – відомий на весь світ американський науковий літературознавчий журнал, який публікує дослідження, пов’язані з мистецтвом і гуманітарними науками. 

9 серпня цього року в “The International Journal of Literary Humanities” (в серії “New Directions in the Humanities”), що індексується в міжнародній базі SCOPUS, опубліковано статтю “Discourse of Trauma, Resistance, and Cruel Optimism in Korotko’s “War Poems” (“Дискурс травми, опору й жорстокого оптимізму в збірці “War Poems” О. Коротка) Дмитра Дроздовського.Статтю розміщено в томі 22 1-го випуску за 2023 рік. 

Автор статті – Дмитро Дроздовський – критик, літературознавець, перекладач, письменник. Кандидат філологічних наук, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України, головний редактор журналу «Всесвіт», науковий співробітник Інституту літератури імені Тараса Шевченка. 

Дроздовський довгий час досліджує творчість Олександра Коротка. 

В статті, що вийшла у International Journal of Literary Humanities він називає «Війну» Коротка формою соціального мистецтва. Це глибока наукова робота із сильним наративом про те, що сучасна українська поезія орієнтована на демократичні цінності, і це є лейтмотивом у військовій поезії Коротко.

Читайте повну версію статті мовою оригіналу у форматі PDF нижче. 

File name : Dyskurs_English_11.pdf

Також додаємо повний переклад статті українською мовою: