Новини

Олександр Коротко став офіційним членом міжнародної письменницької організації «English PEN»
9 Липня 2022

Вчора 8 липня 2022 року Олександр Коротко набув офіційного членства в одній із найвідоміших міжнародних письменницьких організацій «English PEN».

«English PEN» – британський «ПЕН-клуб» – престижна письменницька організація, яка є частиною International PEN – міжнародної письменницької організації, заснованої в Лондоні та існуючої з 1921 року. Міжнародний «ПЕН-клуб» складається із 144 автономних національних ПЕН-центрів у 101 країні.

«ПЕН-клуб» об’єднує професійних письменників, редакторів та перекладачів. Був створений з метою сприяння дружбі та інтелектуальній співпраці письменників усього світу; акцентує увагу на ролі літератури у розвитку взаєморозуміння та світової культури; виборює свободу слова; діє як потужна сила у захисті прав письменників, яких переслідують за громадянську позицію. Це одна із найстаріших організацій, що борються за права людини, та одна із найстаріших міжнародних письменницьких організацій.

Членство до «ПЕН-клубу» ще одне підтвердження визнання літературного генія Коротка та важливий логічний ступінь розвитку творчого шляху автора.

Після того, як стало відомо про прийняття Олександра Коротка до «English PEN», головний редактор видавництва «Саміт Книга» Степурін Іван Миколайович, на своїй сторінці Facebook привітав письменника:

“Автор издательства “Саміт-Книга”, замечательный писатель Александр Коротко стал первым и пока единственным украинским писателем-членом Британского пен-клуба ENGLISH PEN ( под счастливым номером 4644). 

Сердечно поздравляем Александра Шимоновича и желаем новых творческих побед!”

Також Олександра Коротко привітав головний редактор відомого та найстарішого українського журналу іноземної літератури “Всесвіт” Дмитро Дроздовський. В особистому листі він написав:

“Олександре Шимоновичу, найщиріші вітання, я так розумію, що цей лист-запрошення є формою членства в англійському ПЕН. Що ж, справу зрушили – це унікальна участь і велика перемога. Такого успіху ще наші письменники не мали. ”

“Ще раз вітаю й дуже радію за Вас, це чесна чергова світова перемога на літературному просторі.”

Публікуємо оригінал листа-запрошення Олександра Коротка до «ПЕН-клубу» та його переклад українською мовою нижче:

File name : Alexander-Korotko-Welcome-Letter.pdf

Шановний Олександре,

Ласкаво просимо до English PEN, і дякую, що приєдналися до нас. Впевнені, ви знаєте, що це надзвичайно складний час для благодійних організацій — і для свободи вираження поглядів у всьому світі — і ми дуже вдячні вам за те, що ви з нами.

Номер учасника: 4644.

Категорія членства: Почесний член.

Членство в English PEN означає, що ви є частиною глобального руху, об’єднаного вірою у свободу читання та свободу написання. Ви додаєте свій голос до випадків, коли такі свободи перебувають під загрозою як у Великій Британії, так і в інших місцях, і допомагаєте збагатити життя найбільш вразливих і знедолених людей у Великій Британії, надаючи їм доступ до літератури.

Ми впевнені, що вам сподобаються переваги членства в English PEN. Ви будете одним із перших, хто дізнається про наші різноманітні програми, в яких письменники, коментатори та активісти мають змогу комунікувати з публікою. Ви також можете стежити за прогресом, якого ми добиваємось у нашій перекладацькій роботі, що захищає літературу за межами кордонів і традиційних літературних очікувань. Ми будемо тримати вас в курсі нашої роботи й поточних кампаній, а також таких подій, як вручення призів, щорічні загальні збори та заходи лише для учасників.

Додаю копію Статуту ПЕН-клубу. Якщо у вас є питання про ваше членство, зараз чи на  майбутнє, будь ласка, звертайтеся за адресою [email protected].

Ще раз дякуємо за вашу щедру підтримку,

Меріон Ренкін, співробітник з питань членства та організації заходів, English PEN