Новини

Ретроспектива: спогад про Павла Загребельного
28 Червня 2024

Нещодавно Олександр Коротко натрапив на своїй книжковій полиці на примірник власної книги “Інтервенція сонця”. У книзі-білінгві представлені поезії Олександра Коротка різних років, написані російською мовою та перекладені українською Людмилою Брендак. До збірки увійшли філософські твори, поезії з потужним громадянським звучанням, а також пейзажна і любовна лірика.

Книга присвячена патріарху української літератури Павлу Загребельному. Слова Павла Загребельного про поезію Олександра Коротка, написаний у 2000 році, відкриває поетичні цикли збірки.

Раптове “вітання” із минулого сколихнуло у Олександра Коротка спогади, якими ми хочемо поділитися з нашими читачами і тому публікуємо текст відгука Павла Загребельного тут:

“Незвичайність, я б сказав, унікальність поезії Олександра Коротка – в її майже граничній нематеріальності. Це як нетканний шовк. Неписані рядки. Немовлені слова. Слова тільки подумані. Ось поет подумав, і це передалося вам, як навіяння, як одкровення, як магія. Вірші не для читання вголос, а для споглядання, для вбирання поглядом – і тоді вони проникають у тебе, як предвічна суть, як обіцянки і надії, бо створення світу ще тільки гряде…Ці поезії допомагають жити не в дріб’язку й суєті щоденності, а у тій великій самотині де ми зостаємося людьми в найвищому значенні цього слова…”

Павло Загребельний, 31 жовтня 2000 року.

Павло Загребельний – відомий український письменник, автор численних романів, повістей та оповідань. Його творчість відзначається глибоким психологізмом та історичною точністю, що робить його роботи значущими для української літератури.

Придбати книгу “Інтервенція сонця” можна на сайті видавництва “Саміт-книга” за посиланням:

https://sbook.com.ua/uk/home/393-intervenciya-soncya-poeziyi-intervenciya-solnca-stikhi.html