Інтерв'ю

«Я хочу, щоб ця історія не лишила моїх читачів байдужими…»

«Місячний хлопчик» Олександра Коротка, нова книга видавництва Europe Books, тепер доступна в нашому блозі!

«День тільки починався. Це було схоже на русло великої ріки, якій немає кінця і краю. Навіть береги були приховані за горизонтом. Я тонула у вирі хвилин, і хвилини прилипли до мого тіла, висмоктуючи всю кров з моєї душі, нічого не залишаючи. Була одинадцята година ранку. Я відчувала, що не зможу переплисти річку під назвою Воскресіння. Я не знала, чим себе зайняти. Голос в мені сказав, що я маю вбити час. Як нерозумно. Якщо я зроблю це, день ніколи не закінчиться. Мій розум був подібний до ртуті; маленькі кульки котилися по моїй підлозі. Я встала на коліна і почала їх збирати. Коли велика кулька поглинула останню маленьку, я повернулася до реальності. Я озирнулася і на журнальному столику побачила розбитий градусник. Мій погляд ковзав по навколишніх предметах, як піймана тварина. Я боялася щось чіпати. Я була майстерно доведена до цього стану. Залишалося тільки дочекатися понеділка і здати матеріал у друкарню. Після всього, що зі мною сталося, я не думала ні про які наслідки. Я дивилася на екран телевізора і почала неуважно перемикати канали. Раніше у мене були хвилини і навіть дні повного відчаю, але все це відбувалося в рамках звичайної депресії. Я знала, що всьому прийде кінець; усе, що мені потрібно було зробити, це спробувати витерпіти, і все піде за течією у свій зручний час. За пусткою втоми можна було побачити життя, нормальне життя. Досить було змусити себе рухатися або, як любив повторювати чоловік, включити себе — і я включалася. Але тепер все було інакше. Хтось не тільки вторгся в моє покалічене життя і забрав у мене справжнє — я могла б змиритися з цим, — але також забрав майбутнє, позбавивши мене надії як засобу існування. Якийсь неземний зв’язок з неживим світом опанував мене, і я відчувала, що вмираю, але щось у мені продовжувало боротися. Я навіть чула голос, що говорив: „Ні, життя так не закінчується“».

Сьогодні ми поговоримо про «Місячного хлопчика», книжку Олександра Коротка, видану в нашому видавництві Europe Books.

Europe Books мала задоволення взяти інтерв’ю у автора, Олександра Коротка, щоб краще пізнати його; як він знайшов натхнення для написання своєї книжки «Місячний хлопчик» і як звик підходити до своїх письменницьких проєктів.

Нижче ви можете знайти наше інтерв’ю. Сідайте і насолоджуйтеся читанням!

 

— Де Ви знайшли натхнення для написання цієї історії?

Натхнення дається нам згори. Воно або є, або немає. Звісно, це не простий процес — це насамперед робота душі та серця. Я черпаю натхнення з того, що бачив, читав, відчував, осягав.

 

— Які ключові теми Вашої книги?

Я висвітлюю це життя у всіх його страшних і гріховних проявах, таких, як влада, гроші, політика, інтриги.

 

— Що Ви хочете донести до читачів цим твором?

Я хочу, щоб ця історія не залишила моїх читачів байдужими, щоб вони захотіли знову повернутися до цього твору, оскільки моя літературна правда, в даному випадку, вища за земну правду.

 

— Ви вже написали багато книжок. Цікаво, як Ви підходите до нового письменницького проєкту кожного разу?

На додаток до таланту або дару треба мати талант до праці. Постійний розвиток образного мислення має вирішальне значення у створенні нових ідей та сюжетів. При цьому слід перебувати у стані постійної боротьби із собою — зі своєю лінню, інертністю і стереотипами. Письменник повинен не тільки йти з духом часу, він має його випереджати.

 

— Чи працюєте Ви вже над новим письменницьким проєктом?

Звісно. Я ніколи не починаю писати, поки детально не пропрацюю сюжет і не знайду потрібні літературні прийоми. Щоб отримати результат, концепція має бути сильнішою за сам твір.


Europe Books ще раз дякує авторові Олександру Коротку за те, що він знайшов час і відповів на наші запитання. Нам дуже приємно, що ми пройшли разом з ним редакційний шлях, який привів до публікації його книжки «Місячний хлопчик». Бажаємо удачі з цією повістю і в подальших роботах.

Тобі, мій любий читачу, я бажаю, щоб ти був зворушений цією історією і знайшов розуміння істини, сказаної Олександром Коротком, яка може являти собою дорогоцінні роздуми, що можна застосувати на практиці у твоєю повсякденні.

Отже, мій дорогий читачу, мені лишилося побажати тобі мрійливого і приємного читання!

Ваш редактор

Більше