Categories: Відгуки

Дочекалася, дійшла до зустрічі

Віднедавна я частий гість на офіційному сайті Олександра Коротка. Мене нестримно тягне ні, не просто читати, а вбирати в себе творчість цього геніального маестро російського пера. Я не випадково вжила слово російський. Олександра Коротка не можна віднести тільки до російської, єврейської чи української поезії. Його поезія пов’язує нас із поетами Срібного століття. Ба навіть більше, можна з упевненістю твердити, що він один з останніх поетів Срібного століття, наймолодший з них за віком, але так само багатогранний і талановитий, як вони.

 

Глибина його поетичних творів вражає. Як полум’я вогню, який завжди прагне вгору, так і його творчість, попри все, продовжує розпочате, створюючи все нове й нове. Вона схожа на вічність. Це виключно рідкісний і дорогоцінний талант, пронизаний щирим ліризмом і внутрішньою свободою з бідами та радощами буття і подіями, які нерозривно пов’язані з історією нашої Батьківщини і людством. Коли читаєш його твори, відчуваєш незламну любов до життя, дивуєшся почуттю його слова і рими. Перед нами справжня вершина російської поезії.

 

Артура Міллера якось запитали, як йому вдається зберігати чудову форму, і він відповів: «Я правильно вибрав батьків». Так і Олександр Коротко: він свідомо вибудовує свою біографію і не пробачає непрофесійного ставлення до себе, недбалості, несерйозності, невірної тональності, тому що розглядати його як універсальну модель для всіх не можна. Його творчість може гідно поцінувати і зрозуміти людина освічена, яка володіє інтелектом і думкою.

 

Читання завжди потребує зусиль, це моральний обов’язок того, хто залучений до цього. Стати рівновеликим поетові з його почуттям прориву, достовірності, точності можна лише в момент читання, якщо ти повністю готовий відмовитися від себе. Ще Бродський стверджував, що «людина є те, що вона читає». Тому стати рівномірним з Олександром Коротком нелегко. Можна тільки спробувати це зробити. Мало читачів, які в змозі піднятися до рівня такого поета. Для цього потрібно бути добре підготовленим і знати, по змозі, всю літературу.

 

Будь-яка творчість — це молитва, спрямована до Творця. І поезія, якщо не сама молитва, то пробуджується до руху тим самим механізмом. Ось коли цей механізм включається у читача, аж до розчинення, тоді й стає можливим піднятися до рівня творчості Олександра Коротка…

admin

Recent Posts

“На одну зиму менше…”

* * * На одну зиму менше. На одну війну більше. Поминальна  чекає весна. І…

4 дні ago

Еллада

Острівних днів загублені адреси і океани снів глибокі, як непритомність розіп'ятого похапцем бузку. Йде Війна…

1 тиждень ago

ЛІБРЕТО

Живіть у будинкахвеликих літерв портах і бухтахочей коханих,ходітьна виставитиші,адже помахвій –це в театрі життяпремʼєра. Переклад…

2 тижні ago

“Хочеться крикнути…”

*** Хочеться крикнути з відчаю на все горло, щосили в бік далекого й близького Заходу:…

3 тижні ago

“Як можеш ти співати ці слова…”

*** Як можеш ти співатиці слована піку слави,невже не бачиш ти,що в них розстріляновсі наші…

3 тижні ago

“Туманів тривожна печаль…”

Читає автор, переклад Ольги Ільчук.

4 тижні ago