Categories: Відгуки

Позамежна однаковість двох художників (пост на особистій сторінці Олександра Коротка у Facebook)

* * *

Таилось, снилось, вечерело,
неузнаваемо жилось,
стремилось быть и тихо пело,
и неожиданно сошлось
всё воедино: в каждом жесте,

в необратимости открытий,
в той жизни, где мы были вместе,
одним несбывшимся событьем.

/Александр Коротко/
______
Я не просто так розмістила картину «Після концерту» Михайла Врубеля під віршем. Це портрет його дружини Надії Іванівни. Художник рано втратив матір, вічний мандрівник, важкі роки навчання, негаразди,
злидні, довгі роки невизнання, хвороба і нарешті чудо!після 50 років настає перелом: невлаштований бездомний художник полюбив!

Надія Іванівна Забєла відома співачка, внесла у внутрішній світ Врубеля чарівність жіночої принади і душевний спокій. Це було насправді дуже гармонійне і щасливе подружжя. А в 1901 році у них народжується син Сава.

Протягом пяти років, поки не вибухнула біда, обидва щасливі, і для обох ці пять років виявилися часом вищого творчого підйому. Але в подальшому Врубеля стало опановувати похмуре гарячкове збудження, зявлялися перші симптоми душевної хвороби, що насувалася, викликані постійною депресією і смертю сина. А його дружина була поруч. Часто відвідувала його, співала йому в лікарні.

В останні роки життя Врубель створює останній образ своєї дружини картину «Після концерту», ​​написану в 1905 році, яка так і не була закінчена художник на той час вже майже нічого не бачив, плутав фарби, брав не ті пензлі й нарешті змушений був припинити роботу.

Втративши зір і бажання жити, Михайло Врубель помер у 1910 році від пневмонії, всього за кілька хвилин до приходу дружини. А через три роки Надія Іванівна, повернувшись з концерту, раптово померла після нетривалого нападу.

Ось така історія. Чесно кажучи, я не такий великий фахівець з живопису, але цей короткий вірш Олександра Коротка на мене навіяв те, про що я написала вище.

Хто знає вищу математику, зараз згадає теорему Гарнака якщо зростаюча або спадна послідовність гармонійних функцій в деякій області сходиться принаймні в одній точці цієї області, то вона рівномірно сходиться всередині.

У мене зійшлося: духовні й моральні устремління Михайла Врубеля і Олександра Коротка, їх позамежна однаковість. Дякую обом!

P.S. Михайла Врубеля можна подивитися в Москві у Третьяковській галереї.

Вірш Олександра Коротка можна прочитати на його сайті http://korotko-poetry.com

admin

Recent Posts

ВІЙНА ТРИВАЄ

Війна триває.Війна йде.Війна біжить.Війна летить.Сьогоднія згадуюз якою пристрастюу дитинствіми стріляли в тиріпо іграшковихмішенях.Сьогоднівони стріляють у…

2 дні ago

Польське видавництво планує видати збірку-білінгву із віршами Олександра Коротка

Вчора Олександр Коротко отримав листа на особисту пошту, в якому йшлося про наміри польського видавництва…

3 дні ago

На сайті опубліковано новий вірш автора

Олександр Коротко постійно працює над новими творами, які ми регулярно публікуємо у відповідних розділах сайта. …

2 тижні ago

” Кохання загірчить мигдалем…”

Кохання загоренить мигдалем… ( Лусинэ Файнштейн-Сакартвелиани ) *** Кохання загірчить мигдалем,розпадом,  епохою,що впала,  листопадом, і скалкою, …

2 тижні ago

Піднебесної самотній сон…

Читає Інна Дукерт.

2 тижні ago